Sistemos kūrėjas

Tel. (8 5)  215 0575
El. p. maps@hnit-baltic.lt
www.hnit-baltic.lt

Naudojama
technologija


Apklausa

Kokios informacijos norėtumėte ieškoti per Maps.lt?

Įmonių, degalinių, bankų informacijos

Kaimo turizmo sodybų

Eismo informacijos realiu laiku

Lankytinų objektų informacijos

Nekilnojamojo turto informacijos

Naujienos

Kuršių nerijos gaisravietės žemėlapiai

2014 05 06

Vilnius, gegužės 6 d. Žiniasklaidos priemonės ne kartą informavo apie ugnies apimtus plotus, išdegusio miško hektarų skaičių. Bet tikrąjį nelaimės mastą geriausia įvertinti, matant ir matuojant jo apimtį žemėlapyje.
Vos išsisklaidžius gaisro dūmams, UAB „Hnit-Baltic" specialistai paleido skrydžiui fotografuojantį robotą „eBee " ir jo sukauptas ortofotonuotraukas įkėlė į debesyje veikiančią ArcGIS.com žemėlapių svetainę. Ortofoto žemėlapiai - tiek jau įprastieji (RGB), tiek dar išsamesnį vaizdą pateikiantys artimojo infraraudonųjų spindulių spektro (NIR, angl.: Near Infrared) - taip pat patalpinti žemėlapių galerijoje, kur juos gali pasiekti ir visuomenė, ir profesionalūs naudotojai: lyginti, analizuoti, o taip pat jų pagrindu susikurti savo žemėlapius, pritaikytus interneto naršyklėms ar mobiliems įrenginiams.
„Nepilotuojami lėktuvai - robotai jau šiandien tampa neįkainojamais pagalbininkais situacijose, reikalaujančiose operatyvaus ir pigaus kartografavimo, o šiuolaikinė GIS (geografinių informacinių sistemų) technologija sukuria efektyvią aplinką tokiais žemėlapiais naudotis, jais keistis, jų pagrindu bendradarbiauti. Tai ypač aktualu sprendžiant kompleksiškus, tarpžinybinius uždavinius, įtraukiant bendruomenę," - sako UAB „Hnit-Baltic" direktorius Linas Gipiškis. „Tikime, kad sistema bus naudinga planuojant pasekmių likvidavimo ir teritorijos atkūrimo darbus."
Prieš keletą dienų Neringą sukrėtusio gaisro padarinius visuomenė jau gali pamatyti ir „Maps.lt " svetainėje.
 
  Atgal | Į viršų   Spausdinti